V ponedeljek, 22. junija, smo pri Plečnikovi trafiki na Vegovi predstavili novo številko revije Outsider, posvečeno skupnosti. Uredništvo je skozi pogovor odprlo različne poglede, ki jih prinaša revija: od skupnosti, v katerih se znajdemo skoraj prisilno, do tistih, ki jih iščemo, gradimo in v katerih si želimo biti.
Nova številka se skupnosti približuje skozi arhitekturo, javni prostor, stanovanjske modele, umetnost in vsakdanje oblike sobivanja. Med drugim prinaša zgodbe o DOMU ustvarjalnih skupnosti v Celju, BAZI pri Cukrarni, dvorcu Podgrad, eko vasi Mokri Potok, stanovanjski stavbi Elipsa, madžarskem centru KÉK in Hutterjevem bloku v Mariboru.
Kljub napovedi neviht je večer ostal suh, prijeten in dobro obiskan. Zaključil se je s posebnim nastopom pevskega zbora arhitektov Arhivox, ki je dogodek lepo zaokrožil kot še ena, zelo živa skupnost v arhitekturnem prostoru.
Foto: Jana Jocif




