Advertisement
binnenkijkerTienen009_
Arhitektura iz zemlje: Hiša za reciklažo

Hišo, ki zaključuje niz vrstnih hiš, si je arhitekt Peter Van Impe zgradil kot svoj dom. Pripravljena je za reciklažo: večina elementov v hiši je uporabljena v svoji surovi obliki in vgrajeni v čim večji meri na način, da omogoča enostavno demontažo.


V osrčju širokega kataloškega nabora elementov hiše – lesa, opeke, stekla in jekla – stoji 15 metrov visok in 40 centimetrov širok zid iz zbite zemlje, ki tako vizualno, kot tudi dejansko povezuje vseh pet etaž hiše. Zemlja, uporabljena za zid, je bila izkopana ob pripravi temeljev hiše. Arhitekt se je z zbito zemljo spoznal in nad njo navdušil ob ogledu arhitekture Martina Rauch-a, priznanega avstrijskega strokovnjaka za gradnjo z zbito zemljo.




Ime projekta: Circular brick house
Avtor projekta: AST77
Investitor: zasebni
Fotograf: Steven Massart en Maarten De Bouw
Lokacija: Tienen, Belgija
Leto izvedbe: 2020
Besedilo in izbor projektov: Gašper Fabijan

Projekt je del partnerske mreže Platforme Center za kreativnost. Projekt sofinancirata Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Republika Slovenija.

Mailchimp brez napisa

Dobrodošli na spletnem portalu

Vsebine spletne strani so drugačne od vsebin v reviji! Z naročnino omogočite nastajanje visokokakovostne vsebine o kulturi, arhitekturi in ljudeh.